.

Brdský farmářský trh, 15. 10. 2011

Letošní poslední farmářský trh se vydařil - mrazivé ráno přešlo do slunečného dne a na pěší zónu pod kostelem směřovalo čím dál tím více lidí. Lákali je nejen stánkaři, jichž se zde sešlo tentokrát přes dvacet, ale i novinka - soutěž o nejlepší štrůdl.

Štrůdlů bylo v soutěži dvacet dva a rozhodování bylo velmi těžké. Porota ve složení P. Jan Dlouhý, Eva Jarolímková, Olga Grůšová a Karolína Peroutková ochutnávala dlouho a svědomitě - nakonec mezi taženými, listovými, pivními a dalšími druhy závinů zvítězil originální štrůdl paní Dany Havlíkové z listového těsta, který měl podobu krokodýla a chutnal skutečně báječně. Druhým místem byl oceněn Domov pro seniory a na třetí příčce se umístil jeden ze dvou štrůdlů z MŠ 9. května. Zbylé kousky šly na dračku a tak do kasičky charitativní sbírky Skalecké kapličky přibylo 1812 korun. (Výše prostředků na kontě sbírky činí k dnešnímu dni 83 932 Kč.) Všem pekařům a pekařkám patří za jejich přispění velký dík - a rovněž firmě Oriflame, která věnovala ceny pro vítěze.

Než porota vyhodnotila soutěž a vyhlásila výsledky, bylo možné nakoupit si domácí uzeniny, přírodní ovčí i pikantní nakládané sýry, výrobky ze sladkovodních i mořských ryb, zeleninu, brambory (jen těch se zde prodaly téměř čtyři metráky!), koření, med a medovinu, koláče, buchty, perníčky a další sladké i slané dobroty.

Svým muzicírováním nakupování zpříjemnil originální Křivoklátský flašinetář - Jan Bondra,
který ochotně propůjčoval kliku svého flašinetu dětem i dospělým.

A kdo neměl nakupování dost, mířil ještě pod hráz zámeckého rybníka, kde mohl od mníšeckých rybářů koupit čerstvě vylovené kapry, líny a další druhy ryb.


JB

Album info

Popular tags

Random image