.

ÚTĚK NA TAHITI A JEHO OSTROVY - fotografie Petry Doležalové a Libora Špačka

V sobotu 14. července se návštěvníci vernisáže v klášteře na Skalce ocitli v kouzelném světě tropických ostrovů. Umožnili jim to fotografové a filmaři Petra Doležalová a Libor Špaček, kteří zde až do 5. srpna představují další etapu svého projektu Útěk do přírody (Escape to Nature).

Po úvodním Útěku na Mauricius (říjen 2009) se na Skalku vrátili s kolekcí Útěk na Tahiti a jeho ostrovy, jež představuje přírodní nádhery této části naší planety jak v neobyčejných krajinářských záběrech, tak ve fantastických snímcích z podmořského světa. Vernisáž byla příležitostí zeptat se na různé detaily z náročného pořizování fotografií na souši i pod vodou i z filmování, při němž se Petra a Libor bez obav pohybovali zcela nechráněni mezi žraloky.

Po besedě a malém občerstvení následovala projekce dokumentu Útěk na Tahiti a jeho ostrovy, který získal 1. místo v kategorii televizních dokumentů na 44. festivalu TOURFILM v Karlových Varech 2011.

Ti, kdo vernisáž promeškali, mohou tento film zhlédnout v neděli 22. července v 11.30 na programu ČT 2 (první díl projektu byl k vidění o týden dříve, v neděli 15. července v témž čase).

Výstava bude otevřena do neděle 5. srpna v sobotu, neděli a svátek od 10 do 17 hodin, v úterý-pátek od 13 do 17 hodin.

JB

Album info

Popular tags

Random image