.

Kreativní odpoledne na Skalce

Více než rok a půl plánovaná akce na Skalce, jejíž výtěžek významně obohatil konto veřejné sbírky Skalecké kapličky, se odehrála ve žhavém letním odpoledni v sobotu 16. června 2012 v klášteře na Skalce a jeho bezprostředním okolí. Všichni účinkující a spolupracující se akce zúčastnili bez honoráře.

V sále kláštera byla zahájena výstava obrazů a ilustrací pro děti akad. mal. Věry Krumphanzlové. Ta, jako autorka rozsáhlého projektu, přivedla na Skalku své umělecké přátele a sponzory a s jejich pomocí, ve spolupráci s mníšeckým kulturním střediskem, dovedla náročnou akci až k tomuto letnímu odpoledni.

Samotná vernisáž se odehrála v tradičním duchu - s klasickou hudbou (na barokní housle zahráli Václav Návrat a na arciloutnu Přemysl Vacek, známí špičkoví muzikanti), s představením autorky a jejího díla i s četbou z knihy Evy Hernández Šlépěje ve stopách na cestě (malířkou ilustrované), která dokreslila duchovní atmosféru první části "skaleckého" odpoledne. Živelné vystoupení paní Věry Nerušilové (údajně zpěvačky s nejhlubším hlasem v ČR) pak dalo událostem další spád - a pokračovalo i venku, ve stínu staletého buku u kostelíka sv. Maří Magdalény, kde již byly připraveny výtvarné aktivity pro děti i dospělé.

Každý, kdo přispěl do kasičky veřejné sbírky, obdržel od paní Věry Krumphanzlové drobnou originální grafiku podepsanou autorkou. Svými drobnými upomínkami - keramickými knoflíčky pro štěstí a záložkami do knih s motivem Skalky - přispěla mníšecká výtvarná dílna Otakárek. Do kasičky veřejné sbírky tak přibylo, se započtením výtěžku charitativního prodeje bábovek na mníšeckém náměstí F. X. Svobody téhož dne dopoledne, celkem 11 207 Kč.

Velké poděkování patří všem, kdo přispěli ke zdaru této organizačně náročné akce - počínaje již jmenovanými dále pražskému studiu Atelier-dokument, Nakladatelství Triáda (věnovalo 10 knih prodaných ve prospěch sbírky), Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů Praha 5 v čele s paní Evou Hernández a v neposlední řadě sponzoru občerstvení pro děti, prodejně Bala Mníšek.

Album info

Popular tags

Random image