.

Jitka Štenclová: KRESBY A OBJEKTY (září - říjen 2012)

V neděli 2. září se na Skalce uskutečnila vernisáž výstavy kreseb a objektů ak. mal. Jitky Štenclové. Samotná výstava je umístěna v interiéru kostelíka sv. Maří Magdalény, avšak vzhledem k velkému zájmu návštěvníků se vernisáž odehrála v sále kláštera.

O osobnosti a tvorbě výtvarnice promluvil Richard Drury, předseda výtvarného odboru Umělecké besedy, jenž interiér kostelíka označil za podnětné prostředí, velmi vhodné pro výstavy současných projektů výtvarného umění.

Instalace byla vytvořena na míru tomuto prostoru, který Jitku Štenclovou postupně provokoval ke stále novým a novým nápadům.

Hvězdou vernisáže byl bezesporu houslový virtuos Václav Hudeček, přítel výtvarnice, který po úvodním slovu zahrál úryvky ze tří skladeb pro sólové housle. Nabitý sál jej odměnil bouřlivým potleskem.

Poté si návštěvníci postupně prohlédli výstavu v kostelíku, kolekci velkorozměrných kreseb a drobných i větších objektů, vytvořených z papíru, drátěného pletiva, kovu, plastu a dalších materiálů. Centrem instalace je kruhový objekt vyskládaný z kamenů a cihel, který připomíná meditační zákoutí z tradiční japonské zahrady.

Výstavu bude možno zhlédnout do 31. října 2012 - v sobotu, neděli a svátek od 10 do 17,
v úterý-pátek od 13 do 17 hodin.

Album info

Popular tags

Random image