.

Zadní rybník 28

Zadní rybník, poslední z kaskády tří rybníků v Mníšku, byl v 90. letech 20. stol. upraven ke koupání (na vlastní nebezpečí), současný stav vody však ke koupání příliš neláká. Okolo rybníků je hezká procházka.

Komentáře

Přidat komentář
 • Tupý J. dne 2010-Dec-18 08:42:39 Tupý J. řekl(a)

  Řekl bych, že Zadní rybník (zadňák) je první, nikoliv poslední z kaskády tří mníšeckých rybníků: do něho přitéká potůčkem voda, on ji - když jí má dost - předává Prostřednímu rybníku a ten zase poslednímu, Zámeckému.
  V padesátých letech 20. století se tam lidé v hojném počtu běžně koupali, pokusy zřídit tam legální koupaliště selhávaly, pak se objevila závadná přitékající voda....a jsme v dnešní době.
  Rád se v těch končinách toulám, je tam opravdu hezky.
 • pavel dne 2013-Apr-02 14:10:02 pavel řekl(a)

  Možná, že ani není tak velký problém ve vodě, jako v současných několika násobně přísnějších hygienických normách než někdy z první poloviny 20. století. Pokud si pamatuji, tak "Zadňák" v suchých letních měsících neměl tak silný přítok, aby byla splněna norma pro koupaliště platná koncem 20. století.
  A dneska kdy hygienici lidem skoro zakazují se na vodu v přírodních nádrží se podívat, natož do ní vlézt, tak to pořád bude jen rybník, kde se lidi budou čvachtat na základě jejich svobodného rozhodnutí.
  Nicméně - naši pradědové a prabáby ´"Zadňák" a okolí prakticky svépomocí dokázali upravit do příjemného rekreačního zázemí našeho městečka . My ale dnes jen říkáme - "úřade dělej! - my se chceme koupat, procházet okolo Mníšku".
  Snad se jednou tradice pomoci svému městu na principu dobrovolnosti obnoví. Když takto pomáhat své obci dokáží občané a podnikatelé v zemích na západ a jih od našich hranic, tak za několik desetiletí i v našem státě to nebude výjimkou, ale běžnou součástí života normálních lidí v našich obcích a městech.
 • Barnypok dne 2017-Jan-03 13:05:30 Barnypok řekl(a)

  wa1JWL http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

Informace o fotografii

Populární

Náhodný obrázek