.

Janovy lípy na Skalce

Fotografie ze slavnosti vysazení pěti Janových lip na Skalce - u sochy sv. Jana Nepomuckého v sobotu 17. října 2015.

Přálo nám počasí a všichni, kdo přišli, si akci užili. Nejprve jsme přivítali patrony jednotlivých Janových lip: Jitku Stivínovou, herečku, majitelku a správkyni zahrady Stivínka v Černolicích; Evu Vavrouškovou ze Společnosti pro trvale udržitelný život; baskytaristu Olympicu Milana Brouma, který z Mníšku pochází a prožil tu dětství i své hudební začátky; mníšeckého faráře Jana Dlouhého a akademického sochaře Petra Váňu, který mj. sochu sv. Jana Nepomuckého, u níž jsme lípy vysazovali, restauroval. A samozřejmě také Annu Čiškovou, vedoucí mníšeckých Klubů malých debrujárů, která přivedla své malé vědce i s rodiči. Jednotliví patroni pak pronesli krátká poselství lipám. Pracovníci arboristické firmy nám také řekli něco o stromech a jejich vysazování.

Do pamětní schránky, za jejíž výrobu a poskytnutí moc děkujeme panu Františku Keyřovi, jsme uložili vzkazy (psané i malované) a pamětní předměty. Lípy dostaly i zpívané přání od vítězky Brdského kosa, Natálky Toth, která spolu s maminkou Lucií Klarou zazpívala písničku Modlitba sourozenců Ulrychových.

A pak schránku P. Jan Dlouhý uložil do první z jam a také – spolu s malým debrujárem Jeníkem - první Janovu lípu zasadil. Poté byly postupně jednotlivými patrony s dětmi vysazeny i ostatní lípy.

Během akce se návštěvníci seznámili i s dalšími skaleckými stromy, děti, ale i dospělé zaujalo edukační kolečko, které je stromům věnováno a které jsme mohli vytvořit díky Nadaci Partnerství v rámci ocenění Skaleckého buku stříbrným stromem roku 2013. U Janových lip jsme umístili také provizorní informační ceduli (finální chceme doplnit i o vzkazy patronů lipám). Byla to moc hezká akce a protáhla se až do brzkého odpoledne. .

DĚKUJEME všem, kdo jste o Janovy lípy zasloužili a všem, kdo jste přišli dnes něco tak pěkného spoluvytvořit.

A DĚKUJEME I AUTOROVI KRÁSNÝCH FOTOGRAFIÍ, jímž je DAVID ALESSI.

Album info

Popular tags

Random image