.

Brdský farmářský trh 15. 9. 2012

Na sobotní Brdský farmářský trh se na mníšecké náměstí F. X. Svobody nevypravili tentokrát lidé jen za zajímavým zbožím, které v rozmanitém sortimentu nabízeli prodejci z Mníšku a blízkého či vzdáleného okolí, ale také ze zvědavosti, kdo převezme Putovní pohár za nejlepší Kájovy rozpíčky. Loni v červnu jej díky paní Martě Myslivečkové získal a po více než rok jej ve své klubovně střežil Klub důchodců Mníšek pod Brdy.

Zářijové rozpíčky hodnotila čtyřčlenná porota ve složení mníšecký pan farář P. Jan Dlouhý, paní Olga Grušová - zástupce firmy Oriflame, paní Eva Jarolímková - pekařka a cukrářka a pan Petr Duchoň za občanské sdružení Fabiánek. Celkem ochutnali osm vzorků od šesti soutěžících (škoda, že řada dalších předem přihlášených nakonec nedorazila).

Z putovního poháru se raduje vedoucí mníšecké restaurace Marjána paní Renata Vostárková, druhé místo získaly rozpíčky paní Marty Myslivečkové (pekla jako vždy za mníšecký Klub důchodců) a třetí se umístila paní Miluše Hladíková. Krásné ceny pro první tři soutěžící věnovala kosmetická firma Oriflame, proutěnými košíčky s dřevěným kuchyňským náčiním přispěl pan Drahomír Veroněk z Mníšku a kuchyňskými chňapkami mníšecký obchodní dům Werva. Kromě toho ještě všichni soutěžící obdrželi malou upomínku od firmy Oriflame.

Rozpíčky se obratem rozprodaly a konto veřejné sbírky Skalecké kapličky se tak opět rozrostlo. Všem, kdo takto přispěli na opravu křížové cesty na Skalce, děkujeme!

JB

Album info

Popular tags

Random image