.

Eva Ova: OBRAZY (červenec-srpen 2014)

V kostelíku sv. Maří Magdalény se uskutečnila 19. července, jako součást kulturního programu Skalecké pouti 2014, vernisáž výstavy obrazů Evy Hernández, známé pod uměleckým jménem Eva Ova. Křehkou krásu kolekce jemných obrazů v modravých tónech, sestavených v promyšlené kompozici, umocnila hra na harfu v podání mladé nadané harfenistky Dominiky Ťukové.

Eva Ova je původní profesí pedagožka. Studovala v soukromém ateliéru akademického malíře a profesora na akademii umění v Havaně Francisca Paneca Cany. Její první výstava se rovněž uskutečnila v Havaně, v roce 1985. V r. 1989 se vrátila do Prahy, kde učila na dvou pražských gymnáziích a věnovala se výtvarné a literární tvorbě. Navíc vedla jako umělecká ředitelka po dvanáct let pražskou galerii Alma Pater, kde uspořádala na desítky výstav domácím i zahraničním umělcům. Nyní se rozhodla ukončit pedagogickou činnost a hodlá se naplno věnovat umělecké dráze. Od září 2014 působí v harmonizačním studiu Osm na Praze 6, kde povede výstavní galerii.

V roce 2011 přispěla Eva Ova věnováním svého díla Polibek do aukce ve prospěch veřejné sbírky Skalecké kapličky a tuto sbírku dále významně finančně podpořila. Osobně se zúčastnila i dobročinné akce konané na Skalce v červnu 2012 v den vernisáže výstavy akad. mal. Věry Krumphanzlové - spolu se svými studenty zde organizovala charitativní výtvarnou dílnu pro veřejnost, jejíž výtěžek obohatil naši veřejnou sbírku.

V letošním roce se pak malířka rozhodla věnovat znovu větší finanční částku ve prospěch Skalky, z výtěžku obrazů prodaných právě v kostelíku sv. Maří Magdalény, který si velmi zamilovala a kam se bude stále ráda vracet.

Album info

Popular tags

Random image