.

Skalecká pouť 2008

Tradiční Skalecká pouť se konala 19.-20. července 2008.

Mši sv. v barokním areálu Skalka v sobotu 19. července sloužil za účasti Mníšeckého chrámového sboru biskupský vikář Mons. Ing. Mgr. Aleš Opatrný, ThD.

Po mši se v kostelíku sv. Maří Magdalény uskutečnila vernisáž výstavy soch Olbrama Zoubka za osobní přítomnosti umělce. Dvě barokní poutní skladby zahráli na vernisáži hudebníci ze souboru staré hudby Ritornello.

Odpoledne se v sále kláštera na Skalce konal komorní koncert, věnovaný jubileu mníšeckého rodáka, flétnisty, skladatele a pedagoga R. Černého. Vystoupilo Heroldovo kvarteto s flétnistkou Simonou Pingitzerovou. Zazněly skladby G. P. Telemanna, W. A. Mozarta, A. Dvořáka, C. Debussyho a S. Karg-Elerta.

Na náměstí F. X. Svobody vystoupili před početným publikem v sobotu 19. 7. 2010 Ivan Mládek se svou skupinou a Lenka Filipová s Mirkem Linhartem a Seanem Berrym.

Divadelní představení O nebojácném Ondrovi zahrálo dětem v neděli na farní zahradě divadlo Cirkus Žebřík.

Kulturní program Skalecké pouti byl zakončen tradičním nedělním podvečerním koncertem v kostele sv. Václava. Vystoupili varhanice Ivana Michalovičová se zpěváky Annou Trahovou a Stanislavem Krejčiříkem.

JB

Album info

Popular tags

Random image