.

Skalecká pouť 2011

Procesí poutníků na Skalku, tentokrát neobvykle početné, zahájilo slavnostní program na Skalce. Mši sv. před kostelíkem sv. Maří Magdalény celebroval Mons. Václav Malý, pomocný biskup pražský, spolu s P. Janem Dlouhým, mníšeckým farářem a P. Josefem Andrejčákem, farářem z Nového Knína.

Po skončení mše následovala vernisáž výstavy obrazů Richarda Pachmana, známého skladatele, klavíristy a zpěváka, autora tří knih a v neposlední řadě senzitivního výtvarníka.

Následovalo koncertní vystoupení souboru Musica Podberdensis na pódiu před kostelíkem, které přineslo posluchačům krásné tóny vesměs barokních skladatelů. Po ukončení společenské akce pro hosty města měli možnost i ostatní návštěvníci prohlédnout se výstavu obrazů a grafik Heleny Cejnarové v sále kláštera. V poustevně byla zpřístupněna malá výstavka kopií zajímavých dokumentů z městského archivu.

Dole na náměstí zatím probíhal program na velkém pódiu - nejprve vystoupili vítězní zpěváci z pěvecké soutěže Brdský kos, poté oblíbená skupina Kryštof s Richardem Krajčem a v závěru programu skupina Bůhví s Martinem Hrubým. Ten také, spolu s Vlaďkou Pirichovou, program na náměstí moderoval.

Nedělní dopoledne patřilo tradičnímu divadlu pro děti v krásné farní zahradě - tentokrát pro ně vystoupilo trio mladých herců z Prahy s představením Dobrodruzi. Pantomimu viděla většina malých diváků vůbec poprvé - vtipné a výtvarně nápadité představení se líbilo jim i jejich rodičům.

Odpoledne probíhal na Zadním rybníce druhý ročník Neckyády, akce plné legrace a muziky, která si pomalu získává tradici.

Slavnostní program Skalecké pouti 2011 uzavřel nedělní podvečerní koncert duchovní hudby v kostele sv. Václava - s programem z děl autorů 16.-19. století se představili varhanní virtuos Tomáš Flégr a sopranistka Jana Koucká-Bínová. Výkony obou interpretů byly excelentní a publikum je odměnilo dlouhotrvajícím potleskem.

Album info

Popular tags

Random image